Archive for: مرداد ۱۳۹۲

حیوانات افسانه ای خلیج فارس و کشف موجود عجیب در پارس‌ جنوبی !

 

جانوران عجیب و افسانه ای خلیج فارس و دریای پارس (دریای عرب/ مکران) جساسه -دجال – پری – گاو ماهی – و …   و… را درکتابهای قدیمی بسیار شنیده ایم 

اما حالا پارس جنوبی خبری با عکسهای عجیب منتشر کرده است. 

کارکنان دریایی شناورهای مستقر در منطقه پارس جنوبی، لاشه موجودی عجیب را در محل سکوهای گازی کشف کردند. گفتنی است بوی تعفن بسیار عجیب این موجود، تا فاصله چند صد متری حس می شود.

موجود عجیب در پارس جنوبی 

جانوران عجیب و افسانه ای خلیج فارس و دریای پارس (دریای عرب/ مکران) جساسه -دجال – پری – گاو ماهی – قرش  و .. اینجا…

  اما در مورد این عکس بنظر من دو احتمال وجود دارد. :1- یک کروکدیل غول پیکر است که یا بنوعی سوار بر کشتی ها از آفریقا و یا آسیا پسفیک  فلیپین – هند تایلند  به خلیج فارس آمده و  بر اثر گرسنگی و یا هر عاملی خود را بداخل دریا انداخته و  شکاری هم انجام داده اما  با توجه به آبهای شور خلیج فارس  خفه شده و نتوانسته است به موقع خود را به ساحل برساند 2- یا متعلق به قاچاق چیان بوده است و در بین راه مرده و آنرا به داخل خلیج فارس انداخته اند.   کروکدیل در رودخانه های منتهی به خلیج فارس زندگی نمی کند  و در آبهای شور خلیج فارس هم  نمی تواند زندگی کند هم بدلیل گرمای شدید و هم شوری آب.

این روزها همه از موجود عجیب پارس جنوبی سخن می گویند یادتان هست چندی قبل نیز یک فرد ادعا کرده بود که جنازه موجود فضایی را در روسیه پیدا کرده و میلیونها آدم را سر کار گذاشت بعد معلوم شد یک حقه فتوشاپی بوده است.

  اما در مورد این عکس  که  بی گمان لاشه متلاشی شده یک  کروکدیل آفریقایی یا کروکدیل نیل است   حقه فتوشاپی در کار نیست بلکه حقه شیوه تصویربرداری در کار است.اگر به عکس دقت کنید  دم کروکدیل که دیرتر فاسد میشود هنوز تا حدودی شکل اصلی را حفظ کرده است. اما شکم کروکدیل پاره و متلاشی شده است.  اما عکاس برای اینکه  بتواند این را موجودی عجیب جا بزند  عکس پوزه کورکودیل را در ابنترنت قرار نداده است. البته پوزه کوره کدیل آفریقایی سنگین و استخوانی است و در نتیجه به زیر آب رفته است اما شکم و دم  بدلیل تورم و پارگی روی آب  مانده است. اگر تصویر از نمای جلوی و پوزه منتشر می شد آنوقت کاملا هویت این موجود عجیب روشن می شد.

اما این کورکودال چگونه به خلیج فارس آمده است بنظر من دو احتمال وجود دارد. :

۱- یک کروکدیل غول پیکر  که یا بنوعی سوار بر کشتی ها از آفریقا و یا آسیا پسفیک  فلیپین – هند تایلند  به خلیج فارس آمده و  بر اثر گرسنگی و یا هر عاملی خود را بداخل دریا انداخته و  شکاری هم انجام داده اما  با توجه به آبهای شور خلیج فارس  خفه شده و نتوانسته است به موقع خود را به ساحل برساند.

۲- یا  کروکدیل  متعلق به  قایق  قاچاق چیان بوده است و در بین راه مرده و آنرا به داخل خلیج فارس انداخته اند.   کروکدیل در رودخانه های منتهی به خلیج فارس زندگی نمی کند  و در آبهای شور خلیج فارس هم  نمی تواند زندگی کند هم بدلیل گرمای شدید تابستان و سردی شدید زمستان و هم شوری آب.

موجود عجیب در منطقه پارس جنوبی

  

Nile crocodile with jaws open

 

Nile crocodile

Nile crocodiles are the much feared reptilian predators of Africa’s rivers and lakes. Lurking almost totally submerged in the water, they lie in wait for passing prey. Once caught in those long powerful jaws, little escapes, not even large buffalo and wildebeest, which get dragged into the water and drowned. Their large bodies and long tails hide some pretty quick reflexes and quite fast bursts of speed. Nile crocodiles are extremely attentive and protective parents, with a surprisingly delicate touch. Strange as it may seem, their nests and young hatchlings are very vulnerable to predators.

Scientific name: Crocodylus niloticus

Rank: Species

جانوران عجیب و افسانه ای خلیج فارس و دریای پارس (دریای عرب/ مکران) جساسه -دجال – پری – گاو ماهی – قرش  و .. اینجا…

 

شبهای گلوبندک وشبهای روشن دریاچه خلیج فارس چیتگر/ تهرانی ها عاشق هم نشینی با آب

چند هفته ای است که اگر پای صحبت اکثر تهرانی ها که بنشینی، از شبهای آخر هفته و شب نشینی در ساحل دریاچه چیتگر سخن به میان می آورند. دریاچه ای که تنها دو ماه از تولدش بر پیکره شهر تهران می گذرد اما این روزها به یکی از اصلی ترین اماکن تفریحی تهرانی ها تبدیل شده است تا آنجایی که به گفته مدیران شهرداری تهران هر هفته 20 هزار تهرانی مهمان دریاچه شهدای خلیج فارس هستند.

دریاچه ای در غرب تهران

شبهای روشن دریاچه چیتگر/ تهرانی ها عاشق هم نشینی با آب

درياچه اي خلیج فارس( چیتگر) با مساحتي حدود 135 هکتار که در شمال غرب شهر، در بخش شمالي پارک جنگلي چيتگر واقع شده است .عمليات اجرايي درياچه شهداي خليج فارس با وسعت کل 250 هکتار، در محدوده شمال غرب پايتخت از 2 سال پيش آغاز شد تا تهران بعد از گذشت سال‌ها صاحب درياچه شود.

دریایی در تهران!

این روزها بسیاری از تهرانی ها روزهای پایانی هفته را در ساحل دریاچه چیتگر می گذرانند. آقای احمدی یکی از افرادی است که دریاچه چیتگر را برای تفریحات آخر هفته اش انتخاب کرده است. او درباره دلیل این انتخاب می گوید: پیش از افتتاح دریاچه برای اینکه بتوانیم در حال و هوای شمال باشیم، مجبور بودیم کیلومترها را طی کنیم تا به دریای خزر برسیم اما این روزها دیگر ما تهرانی ها هم برای خودمان دریاچه ای داریم که می توانیم با طی مسافتی کوتاه به آن برسیم و از حال و هوایش لذت ببریم.

هوای اطراف دریاچه مثل هوای شمال شرجی است

images (3)

خانم مهدوی از دیگر کسانی است که دریاچه چیتگر را به عنوان محل تفریح آخر هفته خود و خانواده اش انتخاب کرده است. او در خصوص حال و هوای دریاچه می گوید: هوای اطرف محوطه دریاچه دقیقا مانند هوای شمال شرجی است و ما زمانی که به دریاپچه می رویم انگار که در ساحل شمال در حال قدم زدن هستیم.

جای پارک؛ مشکل شبهای دریاچه

ازدحام حضور مردم در شب های دریاچه چیتگر اما مشکلاتی را هم در پی دارد که مهم ترین این مشکلات کمبود جای پای است. تعداد خودروی هایی که شب ها مسیر دریاچه را در پیش می گیرند تا به اندازه ای است پیدا کردن جای پارک به یکی از مشکلات مراجعان تبدیل شده است. از سوی دیگر شلوغی حضور مردم در اطراف دریاچه به اندازه ای است که ادم را به یاد روزهای سیزده به دری می اندازد که در فضاهای سبز جای خالی برای نشستن پیدا نمی شود.

لزوم حفظ پاکیزگی دریاچه

با توجه به اینکه این روزها دریاچه چیتگر به یکی از پاتوق های اصلی تفریحی مردم تهران تبدیل شده است، مسئله ای که بیش از هر چیز ضروری به نظر می رسد، لزوم حفظ پاکیزگی این محیط است تا مردم پس از پایان حضورشان زباله ها را در دامان طبیعت اطراف دریاچه باقی نگذارند و پاکیزگی این محیط تفریحی را برای سایر مراجعان هم باقی بگذارند.

یک سند جالب دیگر از خلیج فارس کبریتی که سندی 120 ساله خلیج فارس محسوب می‌شود کار امپراتوری چک اسلواکی ….

 کوچکترین تصویر نقشه ایران در دستان بزرگترین مجموعه دار ایرانی

کشف سند کوچک 120 ساله از خلیج فارس

سندی دیگر از نام خلیج فارس آشکار گشت. سندی گویای تاریخ 120 ساله خلیج‌فارس؛ این سند اما این بار در میان کبریت‌های یک مجموعه دار پیدا شده است. احمد ایلیات کاشانی، مردی که 30 سال از عمر خود را کبریت جمع کرده؛ آن هم کبریت‎های سلطنتی؛ اما یک کبریت در مجموعه اوست که سرآمد همه کبریت‌هاست، «کبریت سلطنتی بین المللی‌»؛ این اثر کم نظیر که به پرچم زیبای ایران مزین است،

بر اساس تحقیقات کاشانی 120 سال پیش در کشور چک‌اسلواکی سابق تولید شده و تنها چهار نمونه از آن در دنیا وجود دارد.

 

 

 

KEBRIT1890

کبریتی که سندی 120 ساله خلیج فارس محسوب می‌شود….

این کبریت سلطنتی بین‌المللی است. این اثر کم نظیر به پرچم زیبای ایران مزین شده و 120 سال پیش در کشور چک اسلواکی سابق تولید شده و همچنین تنها چهار نمونه از آن در دنیا وجود دارد. روی این کبریت تصویر یک زن ایرانی با دامنی سبز وجود دارد و همچنین نقشه دریای مازندران، خلیج فارس و پنج استان که روی آن نقش بسته است٬ دیده می‌شود. این کبریت کوچک ترین نقشه کشف شده ایران بوده که با آب و طلا و رنگ ساخته شده و کار دست است. تصویر این سند به زودی در کتاب انجمن مجموعه داران ایران منتشر خواهد شد. جالب است که کبریت های مشابه کشورهای دیگر که توسط همین کمپانی تولید شده عکس پادشاهان و رهبران را دارد و تنها کبریت ایران است که به جای تصویر پادشاه نقشه کشور طراحی شده است.

آیا سازمان میراث فرهنگی از شما حمایت می‌کند؟ برنامه‌ای برای صیانت از مجموعه‌ای که جمع کردید، دارد؟

90درصد هزینه‌های فرهنگی در ایران به هدر می‌رود و ثمربخش نیست به یک دلیل، آن هم این است که افراد متخصص در راس این برنامه‌ها را دنبال نمی‌کنند. مشکل میراث فرهنگی این است که بودجه در دست کسانی است که آن را به هدر می‌دهند. من یک شاگرد فرش فروش بودم فقط با عقلانیت و تحقیقات به این نتیجه رسیدم و دو آرشیو ملی برای ایران درست کردم (آرشیو عکس و کبریت). انتظار این است که دولت حمایت کند البته ما هیچ پولی از دولت نمی‌خواهیم، کمک هم خواهیم کرد ما به سازمان میراث فرهنگی کمک می کنیم هرچه آن‌ها آورده داشته باشند، ما در انجمن مجموعه داران ده برابر خدمات خواهیم داد؛ به شرط این که حسن نیت داشته باشند ما انتظار داریم به سمت ایجاد موزه‌های خصوصی برویم به دلیل این که عامل ترویج گردشگری می‌شود. از میراث تاریخی حفاظت و شغل ایجاد می‌کند. اگر دولت خانه‌های تاریخی را تملک کند و هزینه آن را به طور مثال با افزایش یک درصد عوارض بر یک کالای خاص مانند سیگار می شود تامین کرد. هم این ها را مرمت کرد و با یک یاداشت تفاهم می‌توانند هر دو طرف سود ببرند مردم نیز این آثار را ببینند.
 
ایلیات کاشانی همه‌ دار و ندارش را فروخت تا چنین مجموعه عظیمی را تهیه کند اما دریغ از هر گونه حمایتی از سوی مسئولان سازمان میراث فرهنگی
 
گفتید که به جز کبریت عکس هم جمع آوری می کنید، این عکس ها بیشتر در چه زمینه‌ای است؟
در مجموعه من ازعکس‌های سلاطین ایران، رجال سیاسی، رجال بین المللی دوره قاجار و پهلوی اول موجود است. همه عکس‌ها اصل است و از کارت ویزیت‌های عکاسخانه‌های جهان در تمام کشورهای جهان مجموعه عکس داریم. عکس‌های آثار عکاس باشی، عبداله قاجار، سیورگین، روسی خان، ناصرالدین شاه و جهانگیرخان مصور را در گنجینه شخصی دارم. آرشیو بین‌المللی من مربوط به دوره پهلوی اول است که شروع پایه‌های کارخانه‌ها، تصاویر بناهای تاریخی که تخریب و یا نابود شده‌اند را قبل از نابودی و بعد از نابودی در اختیار دارم.

تمبر خلیج فارس

 

ایران/پرشیا پایه گذار کشاورزی

روزنامه‌های اتریشی و سوییسی ضمن تجلیل از تمدن کهن ایرانی نوشتند که ایرانیان بنیانگذار کشاورزی جهان بوده اند و محصولات تولید شده در ایران باستان، غذای پایه و اصلی مردم جهان کنونی است.روزنامه اتریشی استاندارد با اشاره به این که کشت گندم از دو هزار و ۲۰۰ سال قبل در ایران باستان رواج داشته است، نوشت: در کوه های زاگرس ایران، آثار باقی مانده کشت گندم در زمان های قدیم کشف شده است.

 دریای پارس

 

 

این روزنامه پرشمارگان اتریشی افزود: این آثار حاکی از کشت گندم توسط ساکنان این مناطق از دو هزار و ۲۰۰ سال قبل می باشد.

استاندارد اضافه کرد: ساکنان این مناطق شکارچی بوده و از ۱۲ هزار سال قبل یعنی دوران پس از یخبندان، مزارع گندم داشتند.

این روزنامه نوشت: آن زمان مردم به طور مرتب محل زندگی خود را عوض می کردند و دائما در حال کوچ و حرکت بودند.

روزنامه اتریشی با اشاره به باقی ماندن آثار کشت گندم در برخی مناطق ایران، آورده است: باستانشناسان دانشگاه توبینگن می گویند که قدمت آثار به جا مانده دو هزار و ۲۰۰ سال تخمین زده می شود.

روزنامه اتریشی با بیان این که اولین محصولات گندم، عدس و جو بود، تصریح کرد: بسیاری از محصولات ایرانیان آن دوره، غذای پایه و اصلی مردم جهان امروز است.

روزنامه سوییسی ۲۰ مینوتن نیز در گزارشی با اشاره به تحقیقات برای پیدا کردن اولین نشانه های پیدایش کشاورزی در جهان، نوشت: خاکبرداری ها برای پیدا کردن زمان پیدایش کشاورزی اینک در شهر چوغا گلان در ایران و در کنار مرز عراق با موفقیت روبرو شده است.-Saffron

این روزنامه افزود: باستانشناسانی که در این شهر در حال کاوش بودند با وسائل و ابزار کشاورزی که با استخوان یا آهن ساخته شده بود، برخورد کرده اند و موضوع مهمتر، کشف باقیمانده های ۳۰ هزار فقره گیاه مختلف از یک منطقه کشاورزی است که قدمت دو هزار و ۲۰۰ ساله دارد.

روزنامه سوییسی نوشت: این یافته ها تاریخ کشاورزی در عهد کهن را نشان می دهد. کشفیات نشان می دهد که تقریبا ۱۲ هزار سال پیش چگونه کشاورزی صورت می گرفته است و ضمنا نشان می دهد که با گذشت زمان چگونه کشاورزی متحول تر و حرفه ای تر شده و کشت و کارها با نیازهای روزمره همسو می شده است.

دنیای دیوانه دیوانه دیوانه- کوچکترین شاه دنیا در ینگی دنیا بدنیا آمد ما اینجا در آفریقا – استرالیا اخبارش را با علاقه دنبال می کنیم.

رسانه ها دیوانه وار خبر را لحظع به لحظه دنبال می کنند . بی بی سی و سی ان ان  گوی سبقت را از دیگران می ربایند هر کدام سعی می کند جمله ای جدید و مبالغه آمیز تر از دیگری بگوید تا مخاطبان بیشتر جذب شوند.

میلونها نفر در سراسر جهان خبر تولد نوزاد باکینگهام را دنبال می کنند میلیونها نفر امروز کلمه Royal baby  را جستجو کرده اند. کسی نیست بگوید به من و تو در هند و آفریقا و جنوب آسیا چه ربطی دارد که  این نوزاد چرا – چگونه – کی – کجا – با چه وزنی بدنیا آمد.  اگر او 100 سال پیش بدنیا آمده بود می شد زایدن  و بدنیا آمدن کوچکترین دیکتاتور. دیکتاتوری که همه باید از او اطاعت کنند و به او بله قربان بگویند و او هر زمان که اراده کند دستور جنگ و یا صلح بدهد و هرکس را که بخواهد عفو کند و یا اعدام کند. البته او الان اگر بخواهد دیکتاتوری کند دیگر زمانه به مدد خون آزادگان  عوض شده  و به او چنین قدرت مطلقه ای داده نمی شود. اما به هر حال  سلطان سلطان است. اسراف کاری اش بر سنت قدیم بافی است. البته  مردم آگاه شده اند و قدرت او را مهار کرده اند.  

. پیش‌بینی شده که هزینه خانواده سلطنتی در سال مالی جاری به بیش از 36 میلیون پوند و در سال مالی 2014-2015 به 38 میلیون پوند برسد.

 باید بدانید که این رقم شامل هزینه های مربوط به فعالیت نیروهای امنیتی پلیس و ارتش و همچنین برگزاری مراسم های نیروهای مسلح نمی شود

چرا باید به دنیا آمدن نوه ولیعهد انگلیس در کشورهای دیگر مهم باشد؟ رسانه‌ها اما آن‌قدر جریان را داغ و جنجالی کرده‌اند که دیگر کسی نیست که خبر را نشنیده باشد. تمرکز رسانه‌های بزرگ بر چنین خبری انتقاد برخی از مخاطبان آنها را برانگیخته است و آنها می‌پرسند چرا به صورت هدفمند در میان این همه بحران در جهان درباره این مسئله هیاهو می‌شود؟ همزمان با انتظار برای تولد فرزند کیت میدلتون و شاهزاده ویلیام، نوه ملکه، بسیاری از رسانه‌های جهان اخبار خود را به تولد این کودک اختصاص دادند. 
 

 
از زمانی که مشخص شد که کیت، همسر ویلیام،پسر ولیعهد انگلیس باردار است جنجالی رسانه‌ای در این رابطه شروع شد؛ جنجالی که خودکشی و مرگ یک پرستار را به دنبال داشت.

پرستاری که به خاطر فشارها خودش را کشت حالا دیگر از خاطره‌ها رفته است اما او جانش را به خاطر جنجال‌های خاندان سلطنتی انگلیس از دست داد تا پسر جدید این خاندان با برد رسانه‌ای بیشتری به دنیا بیاید. کیت میدلتون، عروس خانواده پادشاهی  انگلیس برای انجام معاینات پزشکی در هفته های نخست بارداری در بیمارستان کینگ ادوارد هفتم لندن بستری بود. دو مجری رادیو با پرستار کیت تماس می گیرند و خود را به عنوان ملکه انگلیس و پرنس چارلز معرفی می کنند و احوال وی را جویا می شوند. یک روز پس از آنکه صحبت های پرستار به صورت مستقیم از رادیو پخش شد، وی دست به خودکشی زد.

 
پرستاری که به خاطر بچه خاندان سلطنتی دست به خودکشی زد ۴۶ ساله و مادر دو  بچه ۱۴ و ۱۶ ساله بود. همین مسئله باعث شد تا خشم مخالفان خاندان سلطنتی انگلیس و بریز و بپاش آن بیشتر به جوش آید.
 
وقتی گاردین فیلتر می‌کند!
مخالفت‌ها با خاندان سلطنتی باعث شده تا روزنامه انگلیس گاردین برای از دست ندادن مخاطبان خودش اخبار خود را برای جمهوریخواهان این کشور حذف کند. این روزنامه از  بازدید کنندگان سایت خود  درباره جمهوریخواه بودن آنها سؤال مي‌کند.  در صورت پاسخ مثبت صفحه اول گاردین و ترتیب اخبار برای مخاطب تغییر می‌کند و اخبار تولد نوزاد سلطنتی دیگر به چشم نمی‌آید. با جنجال به وجود آمده خبرنگاران زیادی کارشان شده است پوشش این خبر و حالا دغدغه‌شان به دست آوردن عکس و نام او شده است. نوزادان خاندان سلطنتی انگلیس لزومی به داشتن نام خانوادگی  ندارند. آنها همگی عنوان «عالیجناب شاهزاده» را خواهند داشت و به این نام و عنوان خطاب خواهند شد. اگر کاترین و ویلیام بخواهند برای فرزندشان نام خانوادگی انتخاب کنند، سه گزینه خواهند داشت: مونت‌باتن- ویندزور، ویلز یا کمبریج. 
 

 
 

 
 
باید بدانید که این بچه که این‌قدر به خاطر تولدش جار و جنجال شده سومین نفر در صف رسیدن به مقام سلطنت است. چارلز بزرگترین فرزند ملکه الیزابت و اکنون ولیعهد است و در صورت مرگ ملکه به سلطنت می‌رسد. دومین نفر در این صف،ویلیام، سومین نوه ملکه  انگلیس و فرزند شاهزاده چارلز و دایاناست که مرگ مادرش هنوز هم در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. بعد از این دو نفر پسری که تازه به دنیا آمده قرار دارد و هری هری دومین پسر  چارلز و دایانا و همچنین چهارمین نوه ملکه در ردیف چهارم جانشین‌های سلطنت است.
 
خرج و مخارج ۱۶۰ میلیارد تومانی!
هزینه‌های خاندان سلطنتی انگلیس که نقش تشریفاتی در این کشور دارند بیشتر از هر مسئله دیگری باعث مخالفت با آنها شده است. آخرین گزارش رسمی نشان می‌دهد که هزینه خاندان سلطنتی انگلیس برای مالیات دهندگان این کشور در سال 2012 به ۳۳ میلیون پوند یا به عبارتی ۱۶۰ میلیارد تومان رسیده است. بر اساس گزارش رسمی،هزینه های رسمی ملکه انگلیس که در سال مالی 2011-2012 میلادی حدود 32 میلیون پوند بود در سال مالی 2012-2013 با 900 هزار پوند افزایش به بیش از 33 میلیون پوند رسید.

 

باید بدانید که این رقم  شامل هزینه های مربوط به فعالیت نیروهای امنیتی پلیس و ارتش و همچنین برگزاری مراسم های نیروهای مسلح نمی شود. پیش‌بینی شده که هزینه خانواده سلطنتی در سال مالی جاری به بیش از 36 میلیون پوند و در سال مالی 2014-2015 به 38 میلیون پوند برسد. 

درگیری مایکل جکسون با پسر شاه بحرین بر سر ایران. جکسون عاشق ایران شد.

عبدالله عبداللطیف که مسئولیت چندین بار پذیرایی از مایکل جکسون (سلطان موسیقی پاپ آمریکا / ۱۹۵۸- ۲۰۰۹) در هنگام اقامت او را در بحرین بر عهده داشت هم اکنون در اسپانیا زندگی می کند . او از آغاز درگیری مایکل جکسون و پسر دوم پادشاه بحرین می گوید : مرحوم مایکل جکسون با شیخ عبدالله بن حماد آل خلیفه روابط گرم و صمیمانه ایی داشتن قرار بود مایکل جکسون چندین آهنگی که پسر پادشاه ساخته بود را بخواند .

شب پیش از آخرین سفر مایکل به بحرین ، پسر شاه به ویلای محل اقامتش آمد حالت طبیعی نداشت و کاملا مشخص بود مشروبات الکلی زیادی مصرف کرده است . سه زن بدکاره همانند همیشه همراهش بودند پسر شاه دستان مایکل را گرفته بود می گفت بیا تا برقصیم و مایکل فقط تماشایش می کرد و البته می شد تعجب را در چشمانش دید . پسر شاه می رقصید چندین میز و صندلی وارونه شد و جام های شیشه ایی بسیاری بر روی زمین افتاد و شکست . مایکل جکسون از ویلا بیرون رفت . پسر شاه بر روی مبلی ولو شد ساعتی که گذشت شیخ عبدالله بن حماد آل خلیفه به مایکل جکسون گفت : می خواهی کجا بروی ؟ جایی بهتر از اینجا هم هست ؟

دریای پارس

آقای جکسون نگاهی به ظاهر آشفته و به هم ریخته پسر شاه کرد و گفت : بله هست .
پسر شاه صورتش را جلو آورد و گفت : کجا ؟
مایکل جکسون هم مختصر گفت : ایران
شیخ عبدالله بن حماد آل خلیفه غضب ناک شد و پرسید : ایران ؟!
مایکل جکسون سرش را به جهت تایید تکان داد و این جمله حکیم ارد بزرگ را گفت : ایران سپیده دم ، تاریخ است .
پسر شاه عصبانی شده بود اما چیزی نمی گفت .
مایکل جکسون رو به من کرد و در حالی که با دستش پسر شاه را نشان می داد گفت : از ایران برای این آقا صحبت کن ، همان چیز هایی که به من می گفتی .
آقای جکسون نمی دانست با این جمله اش ، من مجبور می شوم برای همیشه از ترس خاندان آل خلیفه کشورم را رها کنم . فردای آن روز پنهانی بحرین را ترک گفتم . از بانکیم ثانکی وکیل پسر شاه شنیدم که پس از آن شب دیگر روابط مایکل جکسون و عبدالله بن حماد آل خلیفه درست نشد و در نهایت به دادگاه و شکایت از سوی پسر شاه انجامید . مایکل جکسون تمام آهنگ های او را پس فرستاد و گفت من بر روی این آهنگ ها کار نمی کنم .
در چندین سفری که مایکل به بحرین داشت من برایش از ایران ، سرزمین اصلی بحرینی ها سخن گفتم از مشاهیرش و مکانهای تاریخی اش ، برایش جملات حکیم ارد بزرگ و از اشعار حکیم فردوسی می گفتم . مایکل جکسون به من چندین بار گفت : تو مرا عاشق ایران کردی .BBCPERSIAN GULF