در رشته های فنی نیز دانشگاه دور آموزی یا روی خط ( آنلاین) در هندایجاد می شود

 منابع آموزشی هند روز شنبه اعلام کردند دولت هند تصمیم دارد با همکاری تیمی متشکل از هفت موسسه فناوری از جمله بمبئی و چنای و موسسه علوم این کشور به زودی تاسیس یک دانشگاه فناوری مجازی را آغاز کند.

 

گفته می شود در این زمینه ماه آینده نشستی با همکاری اعضای این تیم در دهلی نو تشکیل خواهد شد تا نسبت به چگونگی تاسیس این دانشگاه تصمیم گیری نمایند.

این دانشگاه مجازی قرار است ظرف سه سال آینده با تلاش موسسه فناوری های هند تکمیل شود.

این دانشگاه مجازی می تواند هم به طور مستقیم مدرک صادر نماید و هم با همکاری مشترک با سایر دانشگاه ها و موسسات آموزشی و تحقیقاتی و انتقال دروس، نسبت به صدور مدرک اقدام نماید.

این دانشگاه برای ارائه متون درسی خود به دانشجویان، از مطالب و سرفصل ها و مواد آموزشی ان.پی. تی. ال. که حاصل سرمایه گذاری مشترک موسسه فناوری های هند می باشد استفاده خواهد نمود.

در پروژه ان. پی.تی.ال. تمام دروس ارائه شده با سرفصل های کامل در وب سایت و به صورت ویدیوهای آموزشی در زمینه های علوم مهندسی- علوم اجتماعی و مطالعات محیطی، ارائه می شود.

این برنامه ابتدا بر اساس الگوی درسی و آموزشی موسسه فناوری ماساچوست طراحی شد.

دانشجویان از بیش از 887 دانشکده و موسسه های مدیریت و مهندسی از مواد آموزشی و نیز ویدئوهای این وب سایت استفاده می کنند.

ماه گذشته ان.پی.تی.ال بیش از 372 درس مبتنی بر وب و نیز 398 درس را نیز به صورت ویدئو در دستور کار آموزشی خود قرار داده است.

قرار است این دانشگاه فناوری مجازی به کارمندانی که زمان و فرصت حضور در دانشگاه را ندارند نیز خدمات ارائه نماید و همچنین به شرکت های مختلف هند در زمینه توسعه و آموزش نیروی انسانی کمک کند.

در همین زمینه :

اهمیت دانشگاه های آنلاین و ضرورت بازنگری بخشنامه های وزارت علوم

Comments are closed.