موکل خود را بی گناه می‌دانم و لایحه دفاعیه می نویسم. اعتراض دارم. برای اولین بار در ایران

 

وکیل مرتضوی می گوید که موکلم خود را بی گناه می‌داند و ما لایحه دفاعیه می نویسیم. معلوم نیست ایشان به 200 تومان اعتراض دارد یا به انفصال . 

 در حالی که حکم سعید مرتضوی متهم   کهریزک باعث حرف و حدیثهایی شده ، 

محمد اصلانی وکیل مرتضوی اظهار داشت :درخصوص اینکه سه متهم پرونده را در رابطه با اتهام بازداشت غیرقانونی به انفصال دائم از خدمات قضایی و ۵ سال انفصال از خدمات دولتی محکوم کردند و همچنین قضات دادگاه را در خصوص اتهام گزارش خلاف واقع به ۲۰۰ هزار تومان جریمه نقدی محکوم کردند، اعتراض دارم.

در همین حال وکلای روح الامینی و جوادی فر گفته اند که به این حکم اعتراضی ندارند.

محمد صالح نیک بخت وکیل  خانواده جوادی فر بابیان اینکه هنوز حکم دادگاه کهریزک به بنده ابلاغ نشده است اظهار داشت: من به تمام خواسته هایم رسیده‌ام چون بخشی از حکم به نفع بنده است هر چیزی که شکایت کرده‌ام حکمش صادر شده است.

از سوی دیگر، میرمجید طاهری در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: حکم شعبه ۷۶ دادگاه کیفری استان تهران در پرونده قضات کهریزک امروز صبح به من ابلاغ شد و ما از حکم راضی هستیم؛ زیرا به نفع ما صادر شده و طرف‌های شکایت ما همگی محکوم شده‌اند.

در همین حال در فضای مجازی عده زیادی  داوطلب شده اند  که جریمه دویست هزارتومانی صادر شده  بر علیه  مرتضوی را  در جهت کمک به ایشان  که فرد ساده زیستی است شخصا پرداخت کنند. 

 این اولین بار است که  در ایران همان هایی که  به مرتضوی اتهام می زدند حالا کمپینگ های آنلاین کمک به مرتضوی راه انداخته اند تا با جمع آوری کم های انساندوستانه  جریمه نقدی ایشان را پرداخت نمایند تا به وی فشار وارد نیاید.

 

Comments are closed.