این نخستین بار است که دین اسلام در یک کشور ممنوع اعلام می‌شود.

دولت آنگولا اسلام را ممنوع کرد

این اقدام در راستای حفاظت از فرهنگ بومی آنگولا و مقابله با فرقه‌های مذهبی غیرقانونی در این کشور صورت می‌پذیرد.
 
 

 دولت آفریقایی آنگولا به دلیل آنچه که “قانونی نبودن آداب و رسوم دینی مسلمانان” خوانده است، دین اسلام را در این کشور ممنوع کرد.

به گزارش ایسنا، عصر ایران به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه نوشت: این تصمیم دولت آنگولا روز گذشته از سوی “روزا کروز ا سیلوا” وزیر فرهنگ آنگولا اعلام شد.

این مقام آنگولایی با اشاره به اینکه وزارت دادگستری و حقوق بشر آنگولا روند قانونی شدن دین اسلام را تایید نکرده، افزود که از این پس مساجد و عبادتگاه‌های مسلمانان در آنگولا تعطیل خواهند بود.

وی در توجیه اقدام دولت آنگولا برای ممنوعیت دین اسلام گفت این اقدام در راستای حفاظت از فرهنگ بومی آنگولا و مقابله با فرقه‌های مذهبی غیرقانونی در این کشور صورت می‌پذیرد.

غیر از دین اسلام بیش از 190 فرقه مذهبی دیگر نیز از سوی دولت آنگولا غیر قانونی اعلام شده است.

این نخستین بار است که دین اسلام در یک کشور ممنوع اعلام می‌شود.

دولت آنگولا سیاستی نابردبارانه در قبال دین اسلام دارد و پیشتر گزارش‌هایی مبنی‌بر تخریب مساجد مسلمانان در این کشور منتشر شده است.

آنگولا در جنوب غرب آفریقا واقع شده است. این کشور که پیشتر مستعمره پرتغال بود از سال 1975 اعلام استقلال کرد.

بیش از 95 درصد مردم آنگولا مسیحی هستند که بیش از نیمی از آن‌ها پیرو مذهب کاتولیک رومی و یک‌چهارم نیز پروتستان هستند. طبق آمارها قریب به 100 هزار مسلمان در آنگولا زندگی می‌کنند که بیشتر آنها از مهاجران غرب آفریقا و لبنان هستند. آنگولا قریب به 19 میلیون جمعیت دارد.

Shimla In5Jul2013  (108)

Comments are closed.